instagramda yorum engelleme ve yorum kapatma

instagramda son yapılan güncellemelerle daha iyi bir instagram kullanımı mümkün hale gelmeye başladı. instagramda yorum nasıl kapatılır, istenmeyen yorumlardan nasıl kurtulunur gibi sorulara cevap vereceğim.

instagramda yorum kapatma ya da instagram yorum filtreleme özelliği sayesinde istemediğiniz yorumlardan kurtulabilirsiniz üstelik o kişinin haberi bile olmayacak.

Yeni güncelleme ile yorum gizleme ve filtrelemek mümkün, bu özellik sayesinde spam yorumlar yani içeriğinizle ilgili olmayan yorumlar ve küfürlü yorumlar ortadan kalkacaktır.

instagramda yorum filtreleme yani instagram yorum engeli nasıl yapılır?

Yorum filtrelemek için instagram ayarlarını açın(üç nokta simgesine dokunarak) ve yorumlar seçeneğini bulun. Uygunsuz yorumları gizle diyerek instagram tarafından belirlenmiş küfür içerebilecek yorumlar engellenmiş olur. özel anahtar sözcükler bölümüne ise engellemek istediğiniz kelimeleri yazabilirsiniz. böylece bu listeye eklediğiniz bir kelime geçen yorum otomatik olarak yayınlanmayacaktır. Yorumu yapan kişi hala yorumunu görse de ondan başka kimse bu yorumu göremeyecektir.

örnek liste: dm, beğen, takip, karşılıklı,

instagramda yorum kapatma 

instagramın yeni özelliklerinden birisi de yorum kapatma özelliği. Bu özellik sayesinde fotoğrafınıza yorum yapılmasını engelleyebilir ve eski yorumları gizleyebilirsiniz. Bunu toplu halde yapmak mümkün değil ancak her fotoğrafı tek tek yoruma kapatabilirsiniz. Bu işlem sonucunda yorum yapma simgesi kaybolur ve kimse yorum yapamaz.

instagram yorum kapatma nasıl yapılır?

Yorum kapatmak istediğiniz fotoğrafı açın ve sağ üstteki üç nokta simgesine dokunup yorum yapmayı kapat seçeneğini seçin.

“instagramda yorum engelleme ve yorum kapatma” üzerine 9 yorum

  1. yoruma kapatmak istediğiniz fotoğrafı açtıktan sonra sağ üstteki üç nokta simgesine dokunduğunuzda çıkması lazım.

    1. Bazı hesaplarda çıkmıyor sebebini bilmiyorum çözüm yöntemi de yok şuan. Instagram tasarımıyla ilgili bazı profiller farklı görünüme sahip o yüzden bu özellik çalışmıyor.

     1. instagram hesabımda hikaye paylaşa biliyorum fakat arkadaşlarımın paylaştığı hikayeleri göremiyorum neden

 1. Yukarıda okudum şimdilik nedenini bilmiyorum demişsiniz üzerinden iki hafta geçmiş hala mı çözümü bilmiyoruz ???

 2. yok maalesef benim telefonumda da 5 farklı hesap var hepsinin tasarımı ve özellikleri farklı. Herhangi bir mantık sıralaması da bulamadım, instagram neye göre değiştiriyor bilmiyorum.

 3. abiye_mezuniyet_dugun diye bi siteden elbise aldim.tabii ki gonderilmedi.bu site dolandirici ve elbise altlarinda yorum bolumu yok.diger alicilari uyarmak istiyorum fakat yorum bolumu olmayinca uyaramiyorum.ne yapabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir