Instagram’da layout, bumerang, repost nedir?

Instagram’da layout, bumerang, repost nedir?

Repost for Instagram, Instagramdan boomerang ve layout from Instagram, Instagram’ın resmi yan uygulamalarıdır. Bu uygulamalar ne işe yarıyor, neler yapılabiliyor, faydaları nelerdir gibi soruların cevabını araştırdık.

Repost for Instagram nedir? Nasıl kullanılır? Ve kullanımı hakkında detaylar

Instagram için Google Play ve App Store’da bulabileceğiniz Android ve Ios için üretilmiş bir uygulamadır. Twitter’daki retweet özelliği mantığında çalışmaktadır. Yani nasıl oluyor diyebilirsiniz. Başkalarına ait fotoğraf ve videoları onlardan alıntı yaparak kendi hesabınız üzerinden paylaşmaktır. O kişinin fotoğrafını çalmadan, kırpmadan ve onun adını da içerecek şekilde ona destek olarak paylaşmaktır. Eskiden ekran görüntüsü alarak ya da farklı yöntemlerle fotoğrafları kaydedip o kişinin bilgilerini sildikten sonra paylaşım yapılıyordu. Bu da fotoğrafın sahibi için kötü bir sonuç doğuruyordu. Yine aynı şekilde kötü niyetli kullanıcılar tarafından devam etse de bu uygulama ile iyi niyetli kişiler tarafından kullanılmaya başlandı. Favori fotoğraflarınızı çalmadan, araklamadan o kişinin saygısı ile paylaşım yapabilmenize olana veriyor. Pro versiyon ile reklamsız ve çoklu hesap kullanımı özellikleri mevcut.

layout from Instagram nedir? Ne demektir?

Tek fotoğrafta 2, 3 ya da 4 farklı kare oluşturabileceğiniz bir uygulama. Aynı fotoğrafta birden fazla kişi ekleyerek tek bir kare oluşturabilirsiniz. Albümden seçeceğiniz fotoğraflarla farklı fotoğraf kombinasyonları oluşturabilir, yansımalar yakalayabilir, tek seferde 9 farklı kareyi birleştirebilir, fotoğraf kabini modu ile anı yakalayabilirsiniz.

Instagramdan boomerang nedir?

Instagramın yeni uygulamalarından birisi de boomerang yani Türkçesi bumerang. Hani çizgi filmlerde çok sık görürdük havaya fırlattığında geri sahibine dönen L şeklinde bir alet. Bu uygulama da ileri ve geri döngüler yaratarak 1 saniye uzunluğunda videolar hazırlamanıza olanak sağlıyor. Evet, süre olarak birçok kullanıcının da dile getirdiği gibi çok kısa. Instagram geliştiricileri bu konuda yakın zamanda yeni bir güncelleme hazırlayacak mı bilmiyoruz ancak gerçekten kısa oluşu ile insanları farklı uygulamalara yönlendiriyor. Uygulama ile 10 fotoğraf çeker ve bunları birbirlerine ekleyip, videoyu hızlandırır, ileri ve geri bir döngüde gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir