Instagram’da engellendiğimi nasıl anlarım? Instagram engel kaldırma

Instagramda engellendim instagram engelleyince ne olur? Instagram engel yedim engel nasıl kaldırılır? Instagram engel süresi ne kadar? Instagram engel açma nasıl yapılır? Instagram engellendiğini nasıl anlarım? Instagram engelleme nasıl yapılır ve nasıl kaldırılır?

Instagram da iki tür engelleme vardır. Birisi kişisel engelleme diğeri ise Instagram tarafından engellenmektir.

Instagram tarafından engellenmeler; yorum engeli, beğeni engeli, hashtag (etiket) engeli ve takip engelidir. Instagramda kimseyi takip edemiyorum. Takip isteğim iptal oluyor ya da kayboluyor gibi hatalarla karşılaşıyoruz. Bunların sebebi hesabınızdan çok fazla kişi takip etme, aynı yorumları yazma, yanıltıcı etiket kullanma, aynı fotoğrafı tekrar tekrar silip yüklemek gibi işlemler Instagram tarafından yasaklanmıştır. Bu tür davranışlar sonucunda hesabınız ortalama 24 saat olarak kilitlenir. Bu süre içinde aynı işlemi yapamazsınız. Hatayı tekrar yapmanız halinde bu süre daha da uzayacaktır. Aynı hareketlere devam ederseniz hesabınız askıya alınacak ve kapatılacaktır. Eğer ki böyle bir engelleme ile karşılaştıysanız ancak sizden kaynaklı olmadığını düşünüyorsanız hesabınız ele geçirilmiş olabilir. Hemen Instagram ayarları bölümünden uygulamalara girerek bütün uygulamaların erişimini kaldırın ve şifrenizi değiştirin.

Instagram kişi engellemeleri nasıl anlaşılır? Instagramda birisi tarafından engellendiyseniz ve bunu öğrenmek istiyorsanız bazı yöntemler var. Instagramda bir kişiyi görebilmeniz demek engellenmediğiniz anlamına gelmez. O kişiyi takip etmeye çalıştığınızda takip edemiyorsanız engellenmişsinizdir. Takipçi listenizde görünmüyorsa hesabını kapatmış ya da dondurmuş olabilir. Farklı bir hesaptan ya da Google üzerinden kullanıcı adını arayarak bulabilirsiniz. Diğer yöntem ise InstaFollow adlı uygulama ile kontrol etmekdir. Blockers bölümünde yer alan kişiler sizi engellemiştir.

Instagram kişi engelleme

Instagram kişi engellemeleri telefon üzerinden yapılabilmektedir. Engellemek istediğiniz kişinin profil sayfasını açın ve üstte bulunan 3 nokta simgesine dokunun ve kullanıcıyı engelle yazısına dokunun.

karşılıklı olarak birbirimizi engelledik nasıl geri açarız?

Engellediğiniz kişiyi karşılıklı olarak bulamıyorsanız herhangi bir fotoğrafınızın yorum kısmına girin. aramak istediğiniz kişinin kullanıcı adını başına @ koyarak yazın. Oradan o kişiye dm atın ve dm kutusundan profiline girip engeli kaldırın.

 

bilgiler: instagram/atesstf tarafından paylaşılmıştır. Teşekkürler

“Instagram’da engellendiğimi nasıl anlarım? Instagram engel kaldırma” üzerine 4 yorum

  1. Fake hesabım var ve onda beni tanımayan benim de hiç görmediğim birini takip ettim neyse bu beni engelledi fake hesaptan ama orjinal hesabım da da arayınca engelli olduğunu farkettim biri bana bunu açıklayabilir mi?

    1. Erol bey merhaba,

      Telefon numaranız o kişide kayıtlıysa rehberden dolayı etkileşime girmiş ve engellenmiş olabilirsiniz.

  2. Aslında telefonumda ekli değil ama şuan o hesap yeniden açık ben fake kapatmadım çıkış yaptım sonra da girmedim ama orjinal hesabım da ismini yazınca gözükmedi başkalarından da baktım gözükmedi ama şuan hesabı olduğu gibi duruyor çok şaşırtıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir