instagramda engelleme hakkında merak edilenler

Instagram’da engellediğim kişi beni engelleyebilir mi?

İnstagram sık sık bu özelliği değiştirmekte. Eskiden engellediğiniz kişi sizi hiçbir şekilde bulamıyordu daha sonra sadece profilini görülebilir hale getirdi. Böylece engellediğiniz kişi sizi engelleyebiliyordu. Bazı durumlarda sizi engelleyebiliyor bazen engelleyemiyor. Şikâyet etmek ve spam olarak şikâyet etmek çözüm olabilir.

Instagram’da engellediğim kişileri nasıl görürüz?

İnstagramda engellediğimiz kişileri bulma yöntemi şöyle; İnstagram uygulaması üzerinden ayarlar sayfasına girin ve engellenen kullanıcılar sekmesine dokunun.

Instagram’da engellediğim kişi bana mesaj atabilir mi?

Hayır atamaz. Yine bu da sorunlu bir özellik kimi zaman engellediğiniz kişiden mesaj gelebiliyor. Bu durumda o kişiyi spam olarak işaretleyin ve şikâyet edin.

Instagram’da engelleyen kişileri görmek mümkün mü?

Liste olarak böyle bir sayfa yok sizi engelleyen bir kişiyi görmek için farklı bir hesap açarak o kişiyi görebilirsiniz.

İnstagramda birisine mesaj atıp engellesem mesajımı görür mü?

Evet, o kişiye attığınız mesajı görür cevap yazsa da size cevap gelmez. O kişinin engellemesini kaldırırsanız gönderdiği mesajlar size gelir.

İntsagramda beni engelleyen kişiyi takip edebilir miyim?

Hayır, takip edemezsiniz. Takip et butonuna bastığınızda takip etmiş gibi görünse de yeniden baktığınızda takip isteğinizin gitmediğini görürsünüz.

İnstagramda karşı tarafın engelini kaldırmak için profiline girerek engellemeyi kaldır butonuna dokunun.

instagramda engellediğim kişiden gelen mesajları görebilir miyim? 

Evet engellemeyi kaldırdığınızda o kişiden tarafından gönderilmiş bütün mesajlar (engelli olduğunda attığı mesajlar da dahil) size gelecektir.

Instagramda engellediğim kişinin mesajları kaybolur mu ya da engellediğim kişi mesajlarımı görebilir mi?

Instagramda birini engellediğinizde mesajlar kaybolmaz, hem siz hem de o kişi eski mesajlarınızı görebilir. Gönderdiğiniz mesajları geri alarak o kişinin mesaj kutusundan silebilirsiniz.

Gönderdiğiniz mesajların üzerine basılı tutup geri al diyerek bütün mesajları geri alabilirsiniz. Karşınızdaki kişi mesajı okumuş olsa bile mesaj kutusundan kaybolur.

Instagramda engellediğim kişinin fotoğraflarını görebilir miyim?

Instagramda engellenen kişilerin fotoğraflarını ve videolarını göremezsiniz. Görmek istemediğiniz kişileri engelleyerek onlardan kurtulabilirsiniz.

İnstagram engeli hakkında merak ettiğiniz soruları bize yazabilirsiniz.

Instagram takip engeli kaldırma mümkün mü?

hayır değildir.

Instagram engel kaldırma hilesi var mı?

Bu tür hileler hesabınızın çalınmasına ya da kapanmasına neden olur.

Instagramda yorum engeli kaldırma nasıl yapılır?

Bu tür işlemler mümkün değildir.

Instagram engel listesi nerede?

Instagram ayarları sayfasında görebilirsiniz.

instagram geçici olarak engellendin çözümü nedir?

Geçici olarak engellenmeler 48 saat sonra açılmaktadır. Bu süre boyunca paylaşım, takip, yorum gibi işlemler yapmayınız.

Instagram takip limiti kaldırma mümkün mü?

Instagramda takipçi limiti 7500 kişidir. Takip istekleri bu limite dahil değildir. Takipçilerinizi takipten çıkartarak farklı kişiler takip edebilirsiniz.

instagramda engelleme hakkında merak edilenler” üzerine 10 yorum

 1. bi çözüm önerin bana ben tiçaretle ugrasan biriyim sapm ceza yedim ne yaptıysam düzelmiiyor

  1. Hangi sebepten spam yediniz? Hesabınızı 48 saat kullanmayın hala devam ediyorsa Instagrama sorun bildirin.

 2. eger insagramimi siliyorsam basakalariyla yazisdigim mesajlar karsi tarafdan goruke biliyomu? acil cevablarsaniz sevinirim

 3. yaa allah askina biri cevaplasin soyluyorum ki eger instagramimi siliyorsam yazdigim mesajlar gorunecekmidir yazisdigim kisiler tarafindan

  1. evet görünecektir. Mesajları karşı tarafın hesabından gizlemek için tek tek geri almalısınız.

 4. Beni engelleyen bir kullanıcının arkadaşı beni engelleyen kullanıcıyı fotoğrafına etiketliyor, böylece ben ordan beni engelleyen kişinin hesabını görebiliyorum. Ve arkadaşımın arkadaşlarından ben yine beni engelleyen kullanıcının hesabına girebiliyorum. Ama arama butonuna beni engelleyen kullanıcının kullanıcı adını yazınca hesabı bulamıyorum. Mümkün mü? Yani ben bu kişide engelli miyim, engelli değil miyim?

  1. öğrenmenin en kolay yolu başka bir hesaptan o kişiyi arayın listede çıkıyorsa sizi engellemiştir.

 5. Instagram’da engelledigim birisi benim canlı yayınıma gelebilir mi . Acil ihtiyacim var hızlı cevaplarsaniz sevinirim . 😃

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.