instagramda engelleme hakkında merak edilenler

Instagram’da engellediğim kişi beni engelleyebilir mi?

İnstagram sık sık bu özelliği değiştirmekte. Eskiden engellediğiniz kişi sizi hiçbir şekilde bulamıyordu daha sonra sadece profilini görülebilir hale getirdi. Böylece engellediğiniz kişi sizi engelleyebiliyordu. Bazı durumlarda sizi engelleyebiliyor bazen engelleyemiyor. Şikâyet etmek ve spam olarak şikâyet etmek çözüm olabilir.

Instagram’da engellediğim kişileri nasıl görürüz?

İnstagramda engellediğimiz kişileri bulma yöntemi şöyle; İnstagram uygulaması üzerinden ayarlar sayfasına girin ve engellenen kullanıcılar sekmesine dokunun.

Instagram’da engellediğim kişi bana mesaj atabilir mi?

Hayır atamaz. Yine bu da sorunlu bir özellik kimi zaman engellediğiniz kişiden mesaj gelebiliyor. Bu durumda o kişiyi spam olarak işaretleyin ve şikâyet edin.

Instagram’da engelleyen kişileri görmek mümkün mü?

Liste olarak böyle bir sayfa yok sizi engelleyen bir kişiyi görmek için farklı bir hesap açarak o kişiyi görebilirsiniz.

İnstagramda birisine mesaj atıp engellesem mesajımı görür mü?

Evet, o kişiye attığınız mesajı görür cevap yazsa da size cevap gelmez. O kişinin engellemesini kaldırırsanız gönderdiği mesajlar size gelir.

İntsagramda beni engelleyen kişiyi takip edebilir miyim?

Hayır, takip edemezsiniz. Takip et butonuna bastığınızda takip etmiş gibi görünse de yeniden baktığınızda takip isteğinizin gitmediğini görürsünüz.

İnstagramda karşı tarafın engelini kaldırmak için profiline girerek engellemeyi kaldır butonuna dokunun.

instagramda engellediğim kişiden gelen mesajları görebilir miyim? 

Evet engellemeyi kaldırdığınızda o kişiden tarafından gönderilmiş bütün mesajlar (engelli olduğunda attığı mesajlar da dahil) size gelecektir.

Instagramda engellediğim kişinin mesajları kaybolur mu ya da engellediğim kişi mesajlarımı görebilir mi?

Instagramda birini engellediğinizde mesajlar kaybolmaz, hem siz hem de o kişi eski mesajlarınızı görebilir. Gönderdiğiniz mesajları geri alarak o kişinin mesaj kutusundan silebilirsiniz.

Gönderdiğiniz mesajların üzerine basılı tutup geri al diyerek bütün mesajları geri alabilirsiniz. Karşınızdaki kişi mesajı okumuş olsa bile mesaj kutusundan kaybolur.

Instagramda engellediğim kişinin fotoğraflarını görebilir miyim?

Instagramda engellenen kişilerin fotoğraflarını ve videolarını göremezsiniz. Görmek istemediğiniz kişileri engelleyerek onlardan kurtulabilirsiniz.

İnstagram engeli hakkında merak ettiğiniz soruları bize yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.