instagramda engellediğim kişileri nasıl görebilirim?

Son zamanlarda Instagram uygulaması engelleme konusunda güncellemeler yaptı ve yapmaya devam ediyor. Eskiden engellenen kişi size hiçbir şekilde erişemiyordu ve siz instagramda engellediğiniz kişinin hesabını görebiliyordunuz. Yeni sistemde ise instagramda engellediğiniz kişi sizin profilinizi görebiliyor ancak paylaştığınız fotoğrafları göremiyor. Böylece insatgramda engellediğiniz kişiler sizi engelleyebiliyor.

Durum böyle olmasına rağmen birçok hata meydana geldi en çok gelen sorular şöyle;

instagramda engellediğim kişi beni görebilir mi?

instagramda engellediğim kişiler beni görebilir mi?

instagramda engellediğim kişi bana mesaj atabiliyor, engellediğim kişi instagramdan fotoğraflarımı göremiyor ancak instagram.com’dan giriş yaptığında görebiliyor ya da tam tersi durumlar meydana geliyor. Henüz bu sorunlar çözülmüş değil. Bu konuda yapabileceğiniz pek birşey yok ekstra olarak instagramda engellediğiniz kişiyi spam olarak şikayet edebilirsiniz. Böylece o kişiden kurtulma ihtimaliniz artacaktır.

instagramda engellediğim kişilerin listesini nasıl görebilirim

Yeni güncellemeler sayesinde instagramda engellediğiniz bütün herkesi tek bir listeden görebiliyor ve yönetebiliyorsunuz. instagramda engellediğim kişileri görme yöntemi nedir diyenler için şöyle;

instagramda engellediğim kişiler listesi

Instagram uygulamsını açın sağ üstteki üç nokta simgesine dokunun ve açılan seçenekler sayfasında aşağıda yer alan engellenen kullanıcılar yazısına dokunun. Bu liste size bu zamana kadar engellediğiniz kişileri gösterecektir.

instagramda engel kaldırma

Engellediğiniz kişinin engelini kaldırmak için ismine dokunun ve profil sayfasında engellemeyi kaldır butonuna tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir