Instagram şifremi unuttum. Şifre bulma nasıl yapılır?

Instagram şifremi unuttum. Şifre bulma nasıl yapılır?

Instagram şifrenizi otomatik giriş olarak ayarladıysanız ve uzun süre kullanmadıysanız unutabilirsiniz. Bu durumda şifreyi kurtarmak için bazı yöntemler var. Şifrenizi unuttuğunuzda Instagram size yeni bir şifre üretmek için yardımcı olacaktır.

Unutulan Instagram şifresini bilgisayardan (PC) bulma: Instagram.com adresini açın ve ana sayfada sağda bulunan şifre kutucuğundaki Unuttun mu? Yazısına tıklayın. e-mail adresinizi ya da kullanıcı adınızı üstteki kutucuğa yazın. Alttaki kutucuğa ise resimde görülen rakamları yazın. Şifreyi yenile butonuna tıklayın. bu aşamadan sonra mail adresinize yeni bir şifre oluşturma linki gönderilecektir. Mail adresinize girerek Instagram’dan gelen maili açın. Gelen kutusunda ya da spam kutusunda olabilir. Linke tıklayarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Daha sonra giriş yap diyerek Instagram hesabınızı yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Telefondan Instagram şifresi bulma yöntemi: akıllı telefonlardan ya da tabletlerden ios ve android uygulaması ile şifre hatırlatma nasıl yapılıyor bunu görelim. Instagram uygulamasını açın ve giriş ekranında bulunan Giriş detaylarını unuttun mu giriş detaylarıyla ilgili yardım al. Yazısına dokunun. Şifreyi yenile sayfası açılacaktır. Buradan sms ile e-mail adresi ile kullancı adı ile ya da facebook ile şifrenizi kurtarabilirsiniz. Sms ile seçeneğinden eğer daha önce telefon kaydınızı yaptıysanız şifre temin edebilirsiniz. Aynı şekilde facebook hesabınızı da Instagram’a bağlı hale getirdiyseniz, facebook doğrulaması ile şifrenizi yenileyebilirsiniz. Eğer bu yöntemler işe yaramazsa kullanıcı adınızı ya da e-mail adresinizi girerek şifrenizi kurtarabilirsiniz. Şifre yenileme linki e-mail adresinize gönderilecektir. Bu linke tıklayarak yeni şifrenizi hazırlayabilirsiniz. Eğer e-mail adresinizin şifresini unuttuysanız şifre mi unuttum diyerek yeni şifre almalısınız. Eğer alamazsanız Instagram hesabınızı geri alamazsınız.

 

“Instagram şifremi unuttum. Şifre bulma nasıl yapılır?” için 2 yorum

  1. instiğram şifremi unuttum ..meal adresimede giremiyorum sorun yaşıyorum nsl ulaşabilirim instiğram adresime..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.