Instagram sahte takipçileri sildi

Instagram sık sık sahte takipçileri temizliyor. Instagramda takipçi sayım bir anda düştü diyenler için kötü bir haberimiz var sahte hesaplar düzenli aralıklarla siliniyor. Instagram yetkilileri yaptıkları araştırmalarla sahte, fake, kullanılmayan, spam ya da aktif olmayan hesapları kontrol ediyor ve bunun sonucunda siliyor. Takipçi sayısı düşenler şaşırmasın, genelllikle satılık Instagram hesabı alanlar ya da instagramda takipçi satın alma, takipçi arttırma gibi hilelere başvuranların emekleri ve paraları çöpe gitmiş oldu.

Uzun zamandan beri bu kadar büyük bir takipçi düşüşü olmamıştı. 2014 yılında yapılan tespit sonuucnda birçok ünlü isim de takipçilerini kaybetmişti. Genç kızların hasta olduğu dünyanın en zengin ergeni Justin Bieber: 3,5 milyon takipçi kaybetmişti. 23 milyon takipçiden 20 milyona düşüş yaşamıştı. Tabi silinen bütün hesapların sahte olduğunu söylemek mümkün değil ancak aktif olmayan kullanıcıların temizlenmiş olduğunu anlayabiliriz. Son güncelleme sonrasında sahte takipçisi olan hesaplar ifşa olmuş oldu.

Instagramda sahte takipçileri tespit etmek isteyenler için yakın zamana kadar çalışan bir site vardı. Bu tür siteler instagramdaki takipçilerinizi tek tek kontrol ediyor takipçi sayısı çok az olmasına rağmen çok fazla takip ettiği kişi varsa bu kişileri sahte olarak niteliyor. Bu tür sitelere instagram giriş bilgilerinizi vermeniz hesabınızın çalınmasına ya da kapanmasına neden olabilir bu nedenle bu siteleri ve uygulamaları tavsiye etmiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir