Instagram hakkında herşey

Son zamanlarda oldukça fazla duymaya başladığımız instagram konusunda öncelikle ilk bilmeniz gereken şey şudur, instagram mobil cihazlar için tasarımı yapılmış bir fotoğraf paylaşma ve efekt ekleme uygulaması.

Instagram’a şöyle bir geçmişten günümüze bakalım isterseniz,6 Ekim 2010 tarihinde yayınlanmaya başladı.


Yayınlanmasından 24 saat sonra hemen 1 numaraya yükseldi
Haftanın en iyi iphone sosyal medya uygulaması seçildi
1 milyon indirmeye en hızlı ulaşan uygulama rekorunu 21 Aralık 2010′da kırmıştı
7 farklı dilde kullanılabilen bir uygulama
Wall Street Journalin kapak konusu olmuştur
Mart 2012 itibariyle 25 milyon kullanıcı sayısını geçmiştir
Nisan 2012 itibariyle Android için olan versiyonu da sunulmuş ve android kullanıcılarını sevindirmiştir.Peki neden herkes instagram’a hücum ediyor? Tam olarak ne işe yarıyor?

 

instagramİnstagram, 2010 yılında İphone işletim sistemi olan iOS uyumlu cihazlar ile uyumlu olan ve fotoğraflara efektler uygulayarak farklı bir görüntü sunan sosyal bir fotoğraf paylaşım uygulamasıdır. Kısa sürede kendini tanıtıp popüler bir hale gelen instagram, android cihazlarına da geçiş yapması ve facebook’un tarafından 1 milyar dolara satın alınmasıyla birlikte birkaç yılda aktif kullanıcı sayısını 200 milyona kadar ulaştırmayı başarmıştır.

Diğer ağlardan ayıran farkı ise uygulama üzerinde bulunan efektler sayesinde fotoğraflarınıza eskimiş görünüm yapabilmesi ve çapraz paylaşım ile tek seferde twitter,facebook, tumblr gibi diğer sosyal paylaşım sitelerine kolay paylaşım imkanı sağlaması sayesinde kullanıcılara çekici gelmiştir. Aynı zamanda bu uygulamadahashtag sistemi ile paylaşımların binlerce kişiye ulaşabilmesi instagramı daha popüler bir hale getirmiştir. Eskiden reklam paylaşımı yapamadığımız instagram da artık herhangi bir ürünün, herhangi bir şahısın veya herhangi bir şirketin reklamını ve tanıtımını yapabiliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.