Instagram reklam verme ücretleri ve fiyatları

Instagram reklam verme ücretleri ve fiyatları

Instagram uygulaması ile reklam verme nasıl yapılır? Fiyatlar ve ücretler nedir? Sponsorlu reklam ile takipçi kazanma, reklam grupları ve modelleri nelerdir? Power editör ile reklam oluşturma nasıl yapılır.

Instagram ile daha fazla kişiye ulaşmak, popüler olmak, prestij kazanmak, tanınmak isterseniz Instagram bu konuda size yardımcı olmaktadır. Facebook tarafından satın alınan Instagram uygulaması ile reklam verebilmek için Facebook ile iletişim kurmanız gerekiyor. Instagram’da reklam yayınlamak için bir Facebook Sayfanız olması gerekiyor. Eğer Facebook sayfanız yoksa hemen bir Facebook hesabı açarak Facebook sayfası oluşturun.

Instagram’da iki çeşit reklam verilebilir. Birisi resmi Instagram reklamı olan Sponsorlu reklamlardır. Diğeri ise fenomen ve ünlü hesaplara verilen reklamlardır. Fenomen hesaplara reklam vermek için özel mesaj yoluyla bu kişilerle iletişim kurarak bu işi gerçekleştirebilirsiniz. Reklam fiyatları ise hesabın takipçi sayısına, reklam verene ve reklam yayınlayana göre değişmektedir. Eğer belli bir seviyede takipçiniz varsa reklam vermek yerine çekiliş ve yarışma düzenleyerek kendi reklamınızı kendiniz yapabilirsiniz. Bu yöntemle birçok kişiye ulaşabileceğiniz gibi takipçilerinizle olan ilişkilerinizi de geliştirebilirsiniz. Basit ufak bir hediye ile takipçilerinize bu kampanyayı paylaşmasını ve sizi etiketlemesini isteyebilirsiniz.

Sponsorlu reklam vermek için power editör adlı uygulamadan faydalanmanız gerekiyor. Tamamen Türkçe olan sayfa üzerinden kolayca işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Power editör sayfası: https://www.facebook.com/ads/manage/powereditor

Power editörün kullanımı hakkında yardım almak için https://www.facebook.com/business/help/976240832426180/

Sayfasından destek alabilirsiniz.

Reklam ücretleri

Facebook tarafından satın alınan Instagram uygulamasında reklam ücretleri tıklanma, gösterim ve ziyaret edilmeye göre değişkenlik gösterir. Sizin belirleyeceğiniz fiyat ile kullanıcı gönderilmektedir. En az 1 dolar ödeme olacak şekilde ücret ödemesi yaptıktan sonra 0,05 dolar gibi tıklama ücretleri ile hesaplanır. Fiyatlar hesaplara, tıklanmaya, ziyarete göre değişkenlik göstermektedir. Küçük bir meblağ ile başlayarak deneme yapabilirsiniz.

fenomen instagram hesaplarına reklam vermek için tıklayın.

instagram reklam verme fiyatları

“Instagram reklam verme ücretleri ve fiyatları” için 5 yorum

 1. Merhabalar,
  instagram da reklam vermek istiyorum, hesabımız @seyra_esarp_com
  instagram ın kendisine mi yoksa popular hesaplara mı reklam vermemizi tavsiye edersiniz

  1. Genellikle büyük şirketler instagrama reklam veriyor. Yani ayırdığınız bütçeden istediğiniz performansı alamayabilirsiniz, diğer yandan popüler hesaplara reklam verdiğinizde de istediğiniz kadar sipariş ya da takipçi almayabilirsiniz. Reklam vermek isterseniz @nezamanoldu hesabı bize aittir. Piyasada reklam verebileceğiniz en ucuz ve en çok gerçek takipçiye sahip olan sayfadır. iki reklam yöntemini de denemenizi tavsiye ederim.

 2. İyi günler.
  Ben 1 dolar ile reklam yaptım fakat ödemesi nasıl gerçekleşiyo bu reklamın anlamış değilim. Hala görünüyo ve ben ödemeyi nasıl yapacağımı bulamıyorum. Bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz ? Teşekürler

  1. kredi kartınızdan çekilmiş olabilir mi? çünkü önce ödeme yapılıyor sonra reklam.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.