Instagram reklam engelleme ve kapatma

Instagram reklam engelleme ve kapatma

Instagram yeniçağın en gelişmiş iletişim teknolojilerinden birisidir. Geniş kitlelere kolayca ulaşılabilen bir mecra olması ile reklamcıların dikkatini çekmektedir. Instagram reklam engelleme ve kapatma işlemi nasıl yapılır? Ünlülerin büyük bir ülke kadar takipçisi olduğu göz önünde bulundurulunca yaptıkları reklamın birçok kişiye ulaşması çok kolay olmaktadır. Kolaylığın yanı sıra televizyon reklamlarından daha güvenilir ve sıcak gelmektedir, tüketici algısını büyük oranda etkileyen reklamlar hayranı olduğu kişiyi idol olarak gördüğü için onun tavsiye ettiği şeyleri tüketmek isteyecektir. Kişisel reklamların haricinde bir de Instagram uygulaması üzerinden yayınlanan reklamlar mevcuttur. Tamamen ücretsiz bir uygulama olan Instagram sadece reklam gelirleri üzerinden finanse edilmektedir. Bu sebeple tüm iletişim araçlarında olduğu gibi reklam vermektedir. İsteyen kullanıcılar bu şans sayesinde milyonlarca insana ulaşarak reklam verme potansiyeline sahiptir. İsterseniz Instagram ile iletişim kurarak reklam verebilirsiniz. Instagram yaptığı analizler sonucunda kişilerin arama ve takip ettiği kişilerin istatistiklerine bakarak ilgi alanlarını tespit eder ve buna göre reklam görüntüler. Yani reklam yapılan kitle nokta atışı ile tespit edilir. Bu da şu anlama geliyor lise öğrencisi bir kıza matkap reklamı yerine oje reklamı göstermek ya da orta yaşlı bir adama kadın ayakkabısı yerine erkek montu reklamı göstermesi gibi özetlenebilir. İyi güzel ancak reklamlar bazen can sıkıcı olabilir, bunu değiştirmenin bazı yolları var.

Instagram reklamlarını kapatmak

Takip ettiğiniz hesaplarda yayınlanan reklamları engelleme şansınız yok. Bu sayfalarda kişisel olarak emek verilerek hazırlanır ve bazı kullanıcılar ego tatmini ve paylaşım duygusunun yanı sıra insanın temel gereksinimi olan para kazanmak için reklam alarak yayın yapmaktadır. Bu tür reklamları görmek istemiyorsanız o hesabı takipten çıkartmalısınız ya da bağış yaparak sayfaya katkıda bulunabilirsiniz.

Sponsorlu reklamları kapatmak

Instagram’ın resmi reklam aracı ile yayınlanan reklamlar sponsorlu ibaresi ile yayınlanmaktadır. Bu tür reklamları kapatmak için sponsorlu yazısına dokunun ve bunu gizle seçeneğini seçin. Sonrasında ise bu hesap hoşuma gitmedi seçeneğini seçin. Bu seçenek ile o konuda reklam almayacaksınız ama farklı konularda reklamlar yine çıkacaktır. Reklamsız Instagram için farklı Instagram uygulamaları yüklemelisiniz ancak ücret ödemediğiniz uygulamaların tamamı farklı şekillerde reklam uygulamak zorundadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.