instagram istatistikler özelliği geldi

instagramın son güncellemesi ile şirket hesapları için istatistik özelliği geldi. Son zamanlarda çok fazla güncelleme gelen instagram uygulamasında videolarda kesik kesik oynama ve donma sorunu oluşmuştu. Dün gelen güncelleme ile bu sorun ortadan kalktı ve istatistik özellikleri aktif hale geldi. İstatistik özellikleri sadece çok fazla takipçisi olan hesaplarda kullanılıyor.

Instagramda İstatistik özelliği nasıl aktif edilir?

İstatistik özelliğini aktif etmek için uygulama üzerinde size bildirim gelmesi gerekiyor, bildirim geldiyse facebook hesabınıza bağlayarak özelliği aktif edebilirsiniz ancak bu aşamadan sonra bazı kısıtlamalarla karşılaşabilirsiniz. Hesabınızı resmi olarak işletme hesabına çevirdiğiniz için yaptığınız reklamlarda kısıtlamalar yapılabilecektir detaylı bilgiyi instagram uygulamasından öğrenebilirsiniz. İstatistik özelliğini aktif ettikten sonra profilinizde ziyaretçilerin size ulaşabileceği bir iletişim butonu çıkmaktadır. böylece kullanıcılar size DM üzerinden değil iletişim bilgisi verdiğiniz kaynaktan (telefon, mail) direkt olarak ulaşabileceklerdir.

Instagram İstatistik özelliği ne işe yarıyor?

istatistik özelliği sayesinde hangi paylaşım kaç kişi tarafından tıklanmış, hangi gün ve hangi saatlerde incelenmiş. takipçilerin yaş ve cinsiyet istatistikleri gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

“instagram istatistikler özelliği geldi” üzerine 6 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir