instagram hikayeye galeriden fotoğraf ya da video ekleme ve efekt verme nasıl yapılır?

Instagramda hikaye nasıl kullanılır açıklamasını önceki konuda yapmıştım. instagram hikayesi hakkında merak edilen sorular ise hikayeye nasıl efekt verilir, telefonda kayıtlı bir fotoğrafı nasıl hikayeye koyabilirim, telefondaki video instagram hikayeye nasıl yüklenir gibi sorulardan oluşmaktadır.

instagram hikayeye kayıtlı resim yükleme yani telefondaki bir fotoğrafı instagram hikayesine yüklemek için instagram uygulamasının ana sayfasına gelip sol üstteki daire içindeki artı simgesine dokunun. otomatik olarak kamera açılacaktır şimdi parmağınızla ekranı yukarı kaydırın. Son 24 saat içinde kaydedilmiş ya da çekilmiş fotoğraf ve videoları bu menüden yükeyebilir isterseniz üzerine yazılar yazabilir ya da karalama yapabilirsiniz.

instagram hikayelerine filtre nasıl uygulanır?

instagramda seçtiğiniz paylaşımı hikayeye göndermeden önce filtre eklemek için fotoğrafı seçtikten sonra parmağınızla sağa ya da sola kaydırdığınızda instagram filtrelerini uygulayabilirsiniz.

instagram hikayeler hakkında merak ettiğiniz soruları ve yaşadığınız sorunları yorum bölümünde sorabilirsiniz en kısa zamanda cevap verilecektir.

instagram hikaye video özelliği nasıl kullanılır?

Instagram hikayede video paylaşmak için yeni video kaydedebilirsiniz. Hikayeye video çekmek için hikaye sayfasını açın ve Ortadaki butona basılı tutun. Basılı tuttunuğunuz süre boyunca video çekebilirsiniz. Daha önce çektiğiniz videoları ya da indirdiğiniz videoları paylaşmak için hikaye sayfasındayken ekranı yukarı kaydırın ve yukarıdaki listeden paylaşmak istediğiniz videoyu seçin. Listede paylaşmak istediğiniz video yoksa videoyu kopyalayıp başka bir klasöre yapıştırın. Bu listede sadece son 24 saatte çekilmiş, indirilmiş ya da kopyalanmış videolar görülebilmektedir.

Instagram hikayeye müzik ekleme nasıl yapılır?

Hikayeye müzik eklemek için youtube’dan video indirerek paylaşabilirsiniz ya da video seçeneğini seçip arka planda çalan müziği kaydedebilirsiniz.

Instagram hikayede eski fotoğrafları galeriden nasıl paylaşırım? 

Telefon galerisinde kayıtlı olan eski fotoğrafları hikaye bölümünde paylaşmak için birkaç yöntem var. instagram hikaye özelliği bölümünde sadece son 24 saat içinde değişiklik yapılmış ya da çekilmiş fotoğraflar paylaşılır.

instagram hikaye galeriden nasıl paylaşılır?

Eski fotoğrafları hikayede paylaşmak için birkaç yöntem var.

Ekran görüntüsü yani screen shoot alarak paylaşım yapabilirsiniz.

Fotoğrafı düzenle diyerek kaydedebilirsiniz.

Fotoğrafı kopyalayıp başka bir klasöre yapıştırabilirsiniz

Bu işlemden sonra fotoğrafı hikaye bölümünde görebilirsiniz. Hikaye sayfasını açın ve parmağınızla aşağı doğru kaydırın istediğiniz fotoğrafı seçin.

instagram hikaye silme nasıl yapılır?

Instagramda paylaşılan hikaye 24 saat sonunda otomatik olarak silinir. Hemen silmek isterseniz hikayen seçeneğine dokunun ya da profilinize girerek profil fotoğrafınıza dokunun hikayeniz açıldığında sağ alttaki üç nokta simgesine dokunup sil seçeneğine dokunun. Ayrıca bu sayfada instagram hikaye ayarları yapılabilmektedir.

instagram hikayeye galeriden fotoğraf ya da video ekleme ve efekt verme nasıl yapılır?” üzerine 28 yorum

  1. sorunun sebebini bilmiyorum telefon modeli eskiyse olabilir. YEni model bi telefonsa instagramı silip yeniden yükleyin olmazsa telefonu fabrika ayarların alın.

 1. Önceden galerimdeki bütün fotoğraflarımı atabiliyodum şimdi atamıyorum hikayeme fotoğraf son 24 saatten başkasını göstermiyor

  1. Daha önceden de sadece son 24 saati gösteriyordu yanlış hatırlıyor olabilir misiniz?

 2. Önceden galerimdeki bütün fotoğraflarımı atabiliyodum şimdi atamıyorum hikayeme fotoğraf son 24 saatten başkasını göstermiyor

 3. Resim yüklemek istiyorum ama çok büyük gözüküyor ve tamamı çıkmıyor nasıl küçültebilirim ve tam çıkmasını sağlayabilirim? Ekrana ik parmağımızla dokunup küçültüyoruz resimi normalde ama storiesde başka bir yöntemi mi var?

  1. Birkaç farklı yöntemle yapabilirsiniz. Örneğin; screenshot yani ekran görüntüsü alarak en basit şekilde istediğiniz fotoğrafı yayınlayabilirsiniz. Ekran görüntüsü almayı bilmiyorsanız googleda telefon modelinize göre arama yaparak öğrenebilirsiniz. örneğin “ses açma tuşu + kamera tuşu” gibi kısayollar var. Diğer yöntem ise Fotoğrafı herhangi bir fotoğraf düzenleyici programla açın ve fotoğrafı diktörgen olacak şekilde kırpın. Fotoğrafın kenarlarına boşluk bırakarak da yapabilirsiniz.

 4. Grand neo teli kullanıyorum daha once yükleme yapmadım yapmak istiyorum fakat hep hata veroyor yükleme gerçekleşemedi die yardımcı olursanız sevinirim..

  1. sorun telefondan kaynaklı olabilir. Instagramı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin belk işe yarayabilir.

  1. instagram ekranında hikayeleri en sona kadar kaydırın. Gizlediğiniz kişiler en sonda pasif olarak görünüyor. Açmak istediğiniz kişinin profiline basılı tutup görünür yap seçeneğini seçin.

 5. Video yuklenmiyor daha onceden yuklemistim ama simdi video oynamiyor .. sabit ekran duruyor resim gibi? Neden acaba

  1. Telefondan kaynaklı olabilir. Instagramı güncellemeyi ya da kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin.

 6. merhaba telim 6s ama o noktoya her basmaya calıstıgımda resim cekio video cekemiorum ayrıca ekranı yukarı cektiğimde galeri acılmıo 😔

  1. noktaya basılı tuttuğunuzda video çekecektir. Ekranı yukarı çekince gelmiyorsa aşağı çekmeyi deneyin çünkü hesaplara göre değişiklik olabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.