Instagram hesabım kapatıldı nasıl geri açabilirim? Instagram kurtarma linkleri

Son zamanlarda birçok sebebe bağlı olarak instagram hesapları kapatılmaktadır. Instagram hesabım kapatıldı ne yapama gerekiyor? kapatılan instagram hesabımı nasıl açabilirim soruları sık sık geldiği için güncel bir yazı yazma gereği hissettim.

Instagram hesabı neden kapatılır?
Instagram hesabı kurallara uymadığınızda kapatılabileceği gibi son zamanlarda Instagramdan kaynaklı hatadan dolayı kapanmaktadır. Instagram hesabına girmeye çalıştığınızda “kullanıcı bulamadı” hatası vermekteyse işiniz biraz zor. kapanan Instagram hesabını geri almak için birkaç form yöntemi var. Instagram hesabı çalmak için de kullanılan bu yöntem eskisi kadar kolay çalışmıyor. Instagram, hesabın gerçekten size ait olduğunu teyit etmelidir. Ayrıca hesap gerçekten kurallara aykırı bir sebepten kapandıysa açılması mümkün değildir.

Instagram hesabınızda yüzünüzün göründüğü bir fotoğraf yoksa, hesaba kaydolduğunuz ilk mail adresine erişimiz yoksa, hesabınıza uzun süreden beri girmediyseniz, hesabınız marka hesabıysa ve resmi kayıtlarınız yoksa hesabınızı geri almanız çok zor.

Instagram hesap geri alma linkleri ve iletişim formlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

https://help.instagram.com/contact/396169787183059
https://help.instagram.com/contact/1652567838289083
Bu iki formu kullanarak kişisel hesapları ve resmi hesapları kolayca geri alabilirsiniz. Bu formların işe yaramadığı durumlarda eğer “kullanıcı bulunamadı” hatası almıyorsanız uygulama üzerinden form doldurmak çözüm olacaktır. Instagram kurtarma çözüm formlarını doldurduktan sonra 5-10 dakika içinde mail gelecektir. Gelen maile göre sizden istenen şeyleri yapmanız yeterlidir. Ortalama 2-3 gün içinde cevap maili gelecek ve hesabınızı doğrulayabilmişseniz hesabı geri alabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir