Instagram hesabım çalındı. Çalınan Instagram hesabı nasıl geri alınır?

Instagram hesabım çalındı. Çalınan Instagram hesabı nasıl geri alınır?

Son zamanların popüler uygulaması Instagram hesabınıza kötü niyetli kişiler tarafından saldırılar yapılabilir. Bazen tanıdığınız bir kişi tarafından çekememezlik, kin gütme ve kötülük amacıyla hesabınız ele geçirilmeye çalışılabilir. Bazen de virüs yöntemleriyle reklam ve satış amacıyla hesaplarınız çalınabilir.

Instagram hesabınızın çalınmaması için ne yapmak gerekir? Instagram virüsünden kurtulma yolları nelerdir?

Öncelikle Instagram hesap şifrenizi güçlü bir şifre ile değiştirin. Doğum tarihi, telefon numarası, basit kelimelerden oluşan şifreler kolaylıkla çalınabilir ya da tahmin edilebilirler. Büyük/küçük harflerden oluşan rakam içeren bir şifre oluşturmanız bu açıdan sizi kurtarabilir.

Instagram hesabınızı telefon numaranızla onaylayın. Hesabınızın ele geçirilmesi gibi durumlarda hesabınızı kolayca geri alabilmenizi sağlar.

Bilgisayar ya da telefonunuza anti virüs programı yükleyin. Bu programlar sizi zararlı olabilecek yazılım ve uygulamalara karşı koruyacaktır.

Hesap bilgilerinizi paylaşmayın. Hesap bilgilerinizi Instagram uygulaması dışındaki uygulama ve sitelere girmeyin. Özellikle takipçi kasma ve hileleri gibi site ve uygulamalar hesabınızı çalmaya yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu sitelere güvenmeyin ve bilgilerinizi girmeyin.

Çalınan hesabı geri alma yöntemleri:

Hesabınıza girmeye çalıştığınızda şifreniz hatalı diyorsa hemen parolamı unuttum bölümünden yeni bir şifre talebi oluşturun. Mail adresinize gelecek olan linke tıklayarak yeni ve güçlü bir şifre oluşturun. Instagram hesabınızın bağlı olduğu uygulamaların erişimini kapatın.

Hesabınız çalındı ve mail adresi farklı görünüyorsa

Bu durumda hesabınız çalan kişi mail adresini değiştirmiş demektir. Bu ciddi bir sorundur ve hesabı geri almanız zor olacaktır. Hemen Instagram yardım ekibine bildirim yaparak işlem başlatın.

help.instagram.com/contact/740949042640030

linkini açarak Başkasının Eline Geçen Bir Hesabı Bildirin sayfasına girin. Hesabım ele geçirildi seçeneğine tıklayın. Instagram hesabınızda belirtilen e-posta hesabına giriş yapabiliyor musunuz? Sorusuna hayır seçeneğini seçin. Gerekli bilgilerini eksiksiz olarak doldurduktan sonra gönder tuşuna basarak hesap bildirimini yapın. 48 saat içinde Instagram tarafından incelenen hesabınız doğrulanırsa size geri dönüş yapılacak ve hesabınızı geri alabileceksiniz.

 

Instagram hesabım çalındı. Çalınan Instagram hesabı nasıl geri alınır?” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.