instagram hashtag sorunu

Özellikle son 2 haftadan beri instagramda hashtag (etiket) hakkında birçok şikayet aldık. instagram hashtag gözükmüyor, etiketlediğim fotoğraflar hashtag’e tıklayınca görünmüyor, hashtag’lerim başkasında görünmüyor gibi birçok sorun yaşayan kullanıcı var.

öncelikle sorunun sebebi 2 hafta önce yapılan bir çalışmadan kaynaklanıyor. Bu çalışma sonucunda milyonlarca sahte takipçi silindi, birçok kullanıcının satın aldığı fake takipçiler silindi ve temizlendi bunun yanı sıra hashtag hilesi yapan kişilerin tespiti yapıldı, kişi engelleme ile ilgili birçok çalışma yapıldı. Hala çalışmalar devam ediyor bu sebeple haklı veya haksız olarak engellenmiş olabilirsiniz. engellediğiniz kişiler size mesaj atabilir ya da hashtaglerde fotoğraflarınız çıkmayabilir.

peki instagramda hashtag engeli yediyseniz ne yapmanız gerekiyor?

Birçok kişinin yaşadığı hashtag sorunu haksız bir engelleme değildir. Instagram topluluk kurallarına aykırı davrananların tespit edilmesi sonucu böyle bir durum gerçekleşti. Yani hesabınızda düzgün olmayan bir takım olaylar olduğu için engellendiniz. belki isteyerek belki bilemeyerek belki de kullandığınız uygulamalar buna neden olmuş olabilir. Sorunun kaynağı instagram da olabilir yani aynı sorunu başkaları da yaşıyorsa en kısa zamanda çözülecektir.

Normal şartlarda instagramdaki hashtag engeli birkaç gün içinde kaldırılmaktadır. Bu süre içinde paylaşım yapmadan bekleyebilirsiniz. bundan sonra kullandığınız hashtaglerin fotoğrafla ilgili olmasına özen gösterin, gereksiz ve fazla hashtag kullanmayın.

en önemlisi ise kullandığınız yan uygulamalar varsa bunları telefonunuzdan kaldırın.

takipçi kazanma uygulamaları, beğeni hilesi uygulamaları, followers, instafollow gibi uygulamalar buna neden olabilmektedir. Bu uygulamaları kaldırdıktan sonra uygulama erişimlerini kaldırın ve şifrenizi değiştirin.

instagramda uygulama erişimi kaldırma linki

https://www.instagram.com/accounts/manage_access/

bu sayfaya girerek bütün uygulama erişimlerini kaldırın ve güvenmediğiniz uygulama ya da sitelere instagram şifrenizi girmeyin.

“instagram hashtag sorunu” üzerine 2 yorum

  1. merhaba butik işi ile uğraşıyorum ancak yazdığım hashtaglerde önceden çıkmasına rağmen şu anda çıkmıyor hashtaglerde değişime giderek farklı hashtagler kullandım ve artık hashtaglerde görüntülenme olmuyor mağdur durumdayız yardımcı olabilirseniz çok memnun oluruz şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir