Instagram gizli profilleri ve fotoları görme nasıl yapılır?

Instagram gizli profilleri ve fotoları görme nasıl yapılır?

Sizin de bildiğiniz gibi birçok Instagram kullanıcısı profilini gizlemektedir. Bu kişileri sadece takip ederek görebilirsiniz. Peki ya takip isteğinizi kabul etmezlerse ne olacak? Ya da takip etmeye cesaretiniz yoksa ne yapacaksınız? Dünyanın en büyük fotoğraf paylaşım uygulamalarından birisi olan Instagram’da gizli gizli takip ettiğiniz kişiler bir anda hesabını gizli hale getirirse onu bir daha göremezsiniz. Hâlbuki sessiz sessiz takip ediyordunuz değil mi?  Son zamanlarda bu konuda birçok kişi oldukça şikâyetçi ve bu dertten yana sıkıntı içine girmiş. Bir şekilde bu gizliliği aşmayı istiyor. Gizliliğin arkasında ki kişi insanda merak uyandırıyor ancak hesabını gizleyen kişi ise önüne gelen herkesin onu gizliden gizliye takip etmesini istemiyor. Sadece izin verdiği kişiler tarafından görülebilmeyi istiyor. Bu istek ona Instagram tarafından verilmiş bir hak, isterse hesabını gizleyebilir.

Instagram hesabı neden gizli hesap yapılır?

Bu sorunun cevabı aslında herkesin içinde saklıdır. Belki sapıkçasına stalk yapan hayranlarından kurtulmak için, belki basit bir insan gibi görünmemek için, belki tanıdığı ama tanımak istemediği kişilerin onu takip edebilmesini önlemek için olabilir. Sonuçta herkesin görebildiği bir hayat yaşamak herkesin tarzı olmayabilir. Çektiği fotoğrafları sadece arkadaşları tarafından görülebilsin istiyor olabilirler. Belki de ulaşılamaz görünme amacıyla egolarını tatmin ediyorlardır.

Gizli hesaplar neden daha çekicidir?

Nedeni aslında oldukça basit. Merak duygusu. Bir de farkındalıkla ilgili bir olay var. Eğer o kişinin hesabı gizli olmasaydı çok rahat bir şekilde ona olan merakınızı giderirdiniz ve bunun farkında olmazdınız.  Eğer o kişinin hesabı gizli ise merak duygunuz kabarır ve aslında diğer hesaplarla eşdeğer çekiciliğe sahip olmasına rağmen ulaşılamaz olduğu için daha çok istek ve arzu uyandırır. Kısacası hesap gizli ya da olmaması çekicilik için bir kriter değildir, sadece ulaşılamayan şeyler daha çekiciymiş gibi gelir.

Gizli hesapları görme yöntemleri nelerdir?

Aslında gizli hesaplardaki fotoğrafları şuan için görmek mümkün değil. Yani hesap fotoğraflarını görmek için çok ileri düzeyde yazılım ve programlama bilginiz olması gerekiyor.

Eğer hesabı gizli kişinin instagram hesabı Facebook hesabına bağlı ise belki Facebook üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

  1. yöntem ise o kişi takip etmek için yeni bir hesap oluşturmak. Kişisel ya da komik paylaşım, doğa fotoğrafları vs tarzında bir hesap açarak o kişiyi takip edebilirsiniz. Ve bu şekilde fotoğrafları görebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.