Instagram fake hesapları kapattırma

Instagramda beni taklit eden bir hesap var bu hesabı nasıl kapattırabilirim diyenler için yardımcı olmaya çalışacağım. Instagram sahte, taklit ve fake hesap kapattırma yöntemleri bu yazıdadır. Instagram fotoğrafları direkt olarak kaydedilmese de Instagram fotoğraf kaydetme uygulamaları ya da ekran görüntüsü kaydederek fotoğraflarınızı çalabilirler. Instagram fotoğraflarını çalma yöntemleri çok kolaydır.

Birisi fotoğraflarınızı çalarak sizin adınıza bir hesap açtıysa bu hesabı kapattırabilirsiniz. Facebook ve Instagram taklit hesap şikâyet yöntemleri hesabın kapatılmasına yardımcı olmaktadır. Instagram şikâyet edince kapanır mı sorusunun cevabı hesabın gerçekten sizi taklit ettiğini ispatlamanız halinde evet kapatılır.

Instagram şikâyet maili atmak ve Instagram yetkililerine bildirim yapmak işe yarayacaktır.

Instagram kaç kişi şikâyet ederse kapanır?

Instagram şikâyet etme kişi sayısına bağlı değildir. Haklı bir sebeple tek bir şikayet bile hesabın kapatılmasını sağlayabilir.

Instagram hesabı nasıl şikâyet edilir?

Bir kişiyi Instagramda şikâyet etmek için profilini açın ve sağ üstteki üç nokta simgesine dokunun. Şikâyet et sekmesi ile şikâyet bildirimi yapmanız yeterlidir. İnceleme sonucunda size bir cevap gönderilecektir. Aşağıdaki linki kullanarak da şikâyetinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem sonucunda sizden kimlik ve fotoğraf istenmesi halinde gerekli belgeleri internetten göndermeniz hesabın kapatılmasına yardımcı olacaktır.

Instagram kapattırma linki

https://help.instagram.com/contact/636276399721841

Sayfa İngilizce olarak açıldıysa farklı tarayıcı ile giriş yapmayı deneyin. Instagram yardım hattı Türkçe destek vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir