Instagram engelleyenleri görme

 

Instagramda engellendiğimi nasıl anlarım diye merak edenler için bir rehber hazırladım. Instagramda engelleyen kişiyi nasıl tespit edebiliriz? Bir kişinin beni engelleyip engellemediğini nasıl anlarım? Instagram engelleyenleri görme uygulama ve siteleri işe yarıyor mu?

Instagramda bir kişinin sizi engellediğini düşünüyorsanız bunu tespit etmek için yapmanız gerekenler;

Engelleyen kişiler arama sonuçlarında çıkmaya devam eder yani arama yaptığınızda bu kişiyi bulabilmeniz engellenmediğiniz anlamına gelmez.

Arama sonucunda kişiyi bulamıyorsanız hesabını dondurmuş ya da silmiş olma ihtimali yüksektir. Farklı bir hesap ile aynı kişiyi arama yaparak kesin sonucu öğrenebilirsiniz.

Aradığınız kişi listede çıkıyorsa hesabına girin. Eğer takip et butonu yoksa ya da takip et butonuna tıkladığınızda takip edemiyorsanız engellenmişsinizdir. Eğer kişi Instagramda değilse takip edip takibi geri çekerseniz karşı taraf bildirim görmez.

Eğer kişi takip listenizde yer alıyor ancak sadece profil fotoğrafı ve ismi görünüyorsa yine engellenmiş olabilirsiniz. Sayfada henüz hiç gönderi yok yazısı olabilir.

Bu tür durumları kesin öğrenmek için farklı bir hesaptan kişiyi kontrol edin ya da mobil tarayıcı veya bilgisayardan kişinin hesabını arayın. Instagram.com/kullanıcıadı şeklinde olan adresine girebiliyorsanız engellenmişsinizdir.

Engelleyen kişileri toplu olarak görmek için uygula ve siteler mevcuttur. Bu tür uygulamaların birçoğu hesabınızı ele geçirmeye yöneliktir. Güvenilir olan uygulamalardan birisi InstaFollow adlı uygulamadır. Bu uygulamayı yükleyin ve giriş yapın. Açılan sayfada blocker bölümünde yer alan kişiler sizi engellemiş olabilir.

 

 

“Instagram engelleyenleri görme” için 7 yorum

 1. Once kedni hesabinizdan gecmis aramalari sil işlemini yaptiktan sonra aranan kisinin adini arattiginizda isim cikmiyor ise engellenmissinizdir demektir. bu islemden hicbir sitede bahsedilmiyor.
  Engelleyen kisi engellenenler listesinden engellemeyi kaldirir ise arama yapildiginda cikiyor.
  Sağlamasını da baska bir hesaptan engellendiginiz kisiyi arattiginizda bilgileri cikiyor ama siz kendi hesabinizdan arattiginizda ismi cikmiyor ise engellenmissinizdir demektir.
  Engelleyen kisi size ozel koydugu Engeli kaldirmadan kendi hesabinizda arama yapsanizda profilini göremezsiniz.
  Engeli kaldirdiginda arama yaptiginizda profil bilgileri görünür. Hesap gizli ise resimleri takip edemeyen kimse goremez.
  Saygılarımla.

 2. Ben engellediği Kişiler bulup tekrar eklemek istiyorum fakat aratmalarda çıkmıyor. Nasıl bulabilirim tekrar?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.