İki faktörlü kimlik doğrulaması instagram

Instagram hesabının çalınmaması için alınabilecek etkili yöntemlerden birisi de İki faktörlü kimlik doğrulamasıdır.

İki faktörlü kimlik doğrulama nedir?

İki faktörlü kimlik doğrulama instagram hesap çalma olaylarının önüne geçebilecek etkili yöntemlerden birisidir. Bu sistem sayesinde hesap şifreniz başkasının eline geçse bile hesabınıza giriş yapabilmek için telefonunuza gelem sms şifresini öğrenmesi gerekiyor. Son dönemlerde instagram hesabı çalma olayları çok fazla olduğu için bu özellik yeni güncelleme ile gelmiş oldu.

İki faktörlü kimlik doğrulamasını açmak her giriş yaptığında sana kısa mesajla bir güvenlik kodu gönderileceği anlamına geliyor, yani hesaba giriş yapmak için instagram sms kodu girilmesi gerekiyor.

Yedek kodlar sayesinde telefonunuza erişemediğinizde ya da sms kodu gelmemesi halinde kullanabileceğiniz kodlardır.

Instagram iki faktörlü kimlik doğrulasını açmak için hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstteki üç nokta simgesine dokunun ve şifreyi değiştir sekmesinin altında yer alan iki faktörlü kimlik doğrulamasına dokunun. Güvenlik kodu gereksin menüsünü aktif ettikten sonra numara ekle diyerek numaranızı ekleyebilirsiniz.

İki faktörlü kimlik doğrulaması şimdilik bütün hesaplarda yok yakında bütün hesaplar için gelecek güncelleme ile aktif olacaktır.

“İki faktörlü kimlik doğrulaması instagram” için 20 yorum

  1. Merhabalar benim cep telefonum instagram hesabımda kayıtlı olmasına rağmen telefonuma güvenlik kodu şifresi gelmiyor. buna bir cözüm bulmamız mümkün mü ya da instagram iki faktörlü kimlik doğrulama kapatabilir miyiz?

  2. Ben daha önce bunu aktif hale getirdim şimdi gelen kodlari giriyorum fakat gecersiz parametreler yazısı çıkıyor hesabima giremiyorum nasıl düzeltebilirim

  3. Benim birisinin adına açılmış hayran sayfam var başka arkadaşlarım da iki faktörlu kimlik doğrulama var bazilarimizda yok

    1. instagramın bu özelliği tam olarak neye göre sunduğunu bilmiyorum. Aslında çok da önemli değil.

  4. Tamam bende de çıktı iki faktörlu kimlik doğrulama ama ben az önce hesabı sildim.Sonra giriş yaptım ama kod istemedi.Acaba başka birisi giriş yapıncami kod istiyor.

    1. kimlik doğrulamasını onayladıktan sonra hesaptan çıkış yaparsanız sizden kod istemesi gerekiyor. Belki farklı bir cihazdan giriş yapmayla ilgisi olabilir.

  5. Ben bir sayfayi takip ediyordum.Resimlerini begeniyordum.Sonra instgram hem takipten çıkmış hemde beğendiğim bütün resimlerin beğenileri geri alinmis bunun nedeni nedir?

  6. İnstagramıma giriş yapamıyorum, kodu girdikten sonra geçersiz parametreler diye bir yazı çıkıyor ve hesabıma giriş yapamıyorum lütfen çok acil yardım edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.