2016 Instagram Türkiye’de neler olacak?

2016 Instagram Türkiye’de neler olacak?

Büyük bir gelişme gösteren Instagram kullanımı ile Türkiye yükselen listelerde yer aldı. Ünlülerin, markaların, şirketlerin, web sitelerin ve her kişinin artık bir Instagram hesabı var. Kullanıcıların birbiri arasında iletişim kurabileceği en iyi uygulamalardan birisi apaçık Instagram’dır.

Araştırmalar yapılarak Türkiye’deki Instagram kullanımı ile ilgili sonuçlar ortaya çıktı. 2015 yılında Türk kullanıcıları üzerinde yapılan araştırma şunları ortaya koydu; en çok paylaşım yapılan konular: aile ve arkadaşlar, tatil, gezme, yeme ve içme, spor, parti, alıntı sözler, komik fotoğraflar ve evcil hayvanlar oldu. Araştırma sonucuna göre Instagram Türk topluluğu %60 erkek ve %40 kadın kullanıcılardan oluşuyor. Video özelliği yeni tanıtılan uygulama 2015 yılında %95 fotoğraf ve %5 video paylaşımı içermekteydi. 2016 yılında bu oranın büyük bir değişiklik yaşayacağı ortada.

Instagram’da paylaşılan aile fotoğrafları içinde en çok anne daha sonra ise kardeş son sırada ise baba fotoğrafları yer alıyor. Evcil hayvanlarda ilk sırada kedi ikinci sırada ise köpek yer alıyor. Gezi ve tatille ilgili içeriklerde ise bol bol deniz ve sahil fotoğrafları yer alıyor.

Instagram’ın dünya üzerinde popüler olan kahve ve kitap ise Türkiye’de de aynı potansiyeli gösteriyor. Bu kadar çok çay içilen bir ülkede kahve fotoğrafının bu denli fazla olması ilginç olmaktadır. Yeme içme kategorisinde iftar menüsü ise ön sıralarda yer alıyor. Yılda bir ay sürmesine rağmen oldukça popüler olmuş görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir